Cukrovka Diabetes Melitus

Cukrovka Diabetes Melitus

Cukrovka 1.typu

Za normálnych okolností, imunitný systém organizmu bojuje proti cudzím útočníkom ako sú vírusy alebo baktérie. Ale z neznámych príčin, u ľudí s cukrovkou 1.typu imunitný systém organizmu útočí na vlastné bunky. Výsledkom je úplný nedostatok inzulínového hormónu.

 

Život s cukrovkou možno prirovnať zamestnaniu na plný úväzok –  pri snahe stihnúť všetko, čo je potrebné pre správnu starostlivosť pri cukrovke. „Cukrovka je veľmi náročná na čas ak má byť dobre zvládnutá,“ hovorí Karmeen Kulkarni z American Diabetes Association. „Liečenie, strava, fyzické aktivity - to všetko je potrebné ešte pridať ku každodennému životu, aby sme dostali úplný obraz životosprávy a to všetko je veľmi náročné“.

 

čítaj viac Cukrovka 1. typu

 

Cukrovka 2.typu, kedysi nazývaná aj cukrovka nezávislá na inzulíne, je najbežnejšia forma diabetu, ktorá postihuje 90 – 95 % z 26 miliónov  všetkých Američanov, ktorí trpia týmto ochorením.

 

Aká je cukrovka 2. typu?

Na rozdiel od diabetu 1. typu, sa v organizme vytvára inzulín. Tento sa však buď netvorí v pankrease v dostatočnom množstve alebo ho organizmus nevie využiť. Táto porucha citlivosti na inzulín sa volá inzulínová rezistencia. Ak organizmus nemá dostatok inzulínu alebo ho nevie využiť, dôsledkom je, že sa glukóza (cukor) nedostáva do buniek. Glukóza sa hromadí v krvi a bunky v dôsledku nedostatku glukózy nie sú schopné normálne fungovať.

 

Kto môže ochorieť na cukrovku 2. typu?

 

čítaj viac Cukrovka 2. typu

Odporučte tento článok svojim známym


Články

  • Cukrovka 2. typu

  • Cukrovka 1. typu

  • Cukrovka Diabetes Melitus

Vaša reklama

Môže byť uverejnený aj članok.

© Copyright 2012 - 2013 - všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho písomného súhlasu - HealthCare