Čo je Alergia a Astma?

Alergia a astma.
Počet jednotlivcov trpiacich na alergiu a astmu je na vzostupe. Máme najnovšie informácie o problémoch s dýchaním a alergiou a liečebných procedúrach, ktoré pomáhajú zmierniť ich príznaky. Na našich diskusných fórach, aj ostatní pacienti poskytujú aktuálne informácie o svojich zdravotných problémoch.
 
Fakty o alergii a astme.
U každého štvrtého človeka sa v určitom štádiu jeho života vyvinie alergia. Alergia je stav, keď telo abnormálne reaguje na látky, s ktorými sme v každodennom kontakte (alergény). Ako príklady sa uvádzajú dom a roztoče, tráva a peľ stromov, srsť a chlpy bytových zvierat – domácich miláčikov, včelie žihadlá a orechy.
 
Alergia - čítaj viac
Abnormálne vysoká imunologická citlivosť na určité podnety ako lieky, potraviny, dráždivé zložky životného prostredia, mikroorganizmy alebo fyzikálne podmienky ako extrémne teploty. V tele pôsobia tieto stimuly ako antigény, ktoré vyvolávajú imunologickú reakciu spojenú s uvoľňovaním zápalových látok, ako histamín. Alergia môže byť vrodená alebo získaná u jedincov s genetickou predispozíciou. Hoci u niektorých jednotlivcov môžu byť príznaky závažné, bežnými príznakmi alergie sú kýchanie, svrbenie a vyrážky.
 
Asthma - čítaj viac
Bežné zápalové ochorenie pľúc je charakteristické občasnými ťažkosťami dýchacích ciest, ktoré sú spôsobené rozsiahlym zúžením priedušiek a priedušničiek. U jedincov s genetickými dispozíciami, je zúženie zapríčinené kŕčovitým stiahnutím hladkého svalstva v dôsledku imunologickej reakcie organizmu sprevádzané opuchom sliznice a prítomnosťou hlienu v dýchacích cestách, ktoré môže byť vyvolané alergiami, dráždením, infekciou, stresom a ďalšími faktormi. Astma sa prejavuje sípavým dychom, kašľom a dýchavičnosťou.

Odporučte tento článok svojim známym

Články

Vaša reklama

Môže byť uverejnený aj članok.

© Copyright 2012 - 2013 - všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho písomného súhlasu - HealthCare